Chirurgia naczyniowa - Szpital Medical Prestige w Poznaniu
Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+
Zapraszamy na YouTube
YouTube

CHIRURGIA NACZYNIOWA

Chirurgia naczyniowa jest gałęzią chirurgii zajmującą się patologiami w obrębie naczyń krwionośnych i limfatycznych. Operacje wykonywane w tych obszarach polegają przede wszystkim na udrożnieniu naczynia, poszerzeniu jego światła oraz usunięciu patologii występującej w jego obrębie.

 

Jak wiadomo, dopływ wystarczającej ilości krwi jest bezwzględnym warunkiem zachowania życia i funkcji każdego narządu, stąd też niezwykle ważne jest, aby zapewnić naczyniom odpowiednią drożność. Już po kilku minutach całkowitego niedokrwienia dochodzi do powstania nieodwracalnych zmian, a choroby naczyniowe są obecnie jedną z głównych przyczyn zgonów na całym świecie.

 

Medical Prestige oferuje pełen zakres leczenia układu naczyniowego, mając na uwadze, że w przypadku schorzeń naczyniowych bardzo ważna jest diagnostyka. Klinika wykonuje USG metodą Dopplera, które pozwala ocenić wydolności układu żylnego oraz poznać precyzyjną lokalizację zmienionych chorobowo żył i tętnic. Jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne.

 

W ramach zabiegów chirurgii naczyniowej Szpital Medical Prestige wykonuje:

Lekarze operujący w ramach chirurgii naczyniowej: